Xidmətdə Problemlər

Автор
shooter
партизан

Благодарил (а): 25 раз

Xidmətdə Problemlər

#1 Сообщение shooter » 01 янв 2013, 22:42

Bu gün Azərbaycan respublikasının silahlı qüvvələri tam halda maliyyə dəstəyinə və texniki dəstəyə malik olsa belə,HH-lərdə problemlərsiz deyil.Bu bir cox vaxt yüksək ,orta və kicik komandir heyətinin günahı üzündən olur.Bu kimi problemlər haqqında yazin.Öz növbəmizdə biz bu problemləri yüksək komandanlığa catdırmağa calışarıq.HH-lərin nomrə və dislokasıyalarını isə ancaq ŞƏSXİ MƏKTUB(LS) şəklində göndərin!
Изображение

SAPAND
партизан

Благодарил (а): 140 раз

Re: Xidmətdə Problemlər

#2 Сообщение SAPAND » 05 май 2013, 00:11

Nəyə görə təlim zamanı əsgərlərə cəmisi 3 güllə verilir ? :think:
İşdə rastlaşdığım , ordudan son illərdə qayıdan uşaqların dediklərinə əsaslanaraq bu sualı verirəm .
Məlumatı olan yoldaşlarında fikri mənim üçün maraqlıdır .
Doğrudanmı bu məmləkətdə hamı "Həsən ağa" ya borcludur ?

Одиссей
партизан

Благодарил (а): 541 раз

#3 Сообщение Одиссей » 05 май 2013, 00:50

SAPAND писал(а):Nəyə görə təlim zamanı əsgərlərə cəmisi 3 güllə verilir ? :think:
İşdə rastlaşdığım , ordudan son illərdə qayıdan uşaqların dediklərinə əsaslanaraq bu sualı verirəm .
Тялимин нёвляри вар. Хансы телимлерде?
Высшее пресуществление войны - не нападать на врага, а разрушить его планы. (по мотивам Сун Цзы)

azik
партизан

Благодарил (а): 886 раз

#4 Сообщение azik » 05 май 2013, 00:57

SAPAND писал(а):Nəyə görə təlim zamanı əsgərlərə cəmisi 3 güllə verilir ? :think:
Yəqinki bu hal cox vahtı düşmənnən üzbəüz olan hərbi hissələrdə olur,qənc taborlarda andicmədən qabaq 3 qülləatırlar və sonra postara paylaşırlar.Orda isə bütün qün döyuş novbəsində olduqu üçün çox vahtı dərs keçmirlər.Amma ehtyat hərbi hisələrdə belə şey ola bilməz,ən azı 3 aydan bir atış olur və çox ciddi olur.Özdə mən bildiyimə qörə gabaqlar qüllə çox verilirdi əskərə,amma sonra MN əmri çıxdı və azatdilar.PS çox şey hərbi his-in komandirinnən aslıdı...

SAPAND
партизан

#5 Сообщение SAPAND » 05 май 2013, 01:27

Одиссей писал(а): Тялимин нёвляри вар. Хансы телимлерде?

Piyadaların poliqon təlimləri ... Düzü maraqlanmadım xırdalıqları ilə . Hər halda fərqi nə , 3 güllə ilə aftomat nəyə lazımdır .?
Bəziləri hətda postda olduqda belədə 3 güllə ilə kifayətlənməli olublar .

SAPAND
партизан

#6 Сообщение SAPAND » 05 май 2013, 01:29

azik писал(а):Yəqinki bu hal cox vahtı düşmənnən üzbəüz olan hərbi hissələrdə olur,qənc taborlarda andicmədən qabaq 3 qülləatırlar və sonra postara paylaşırlar.Orda isə bütün qün döyuş novbəsində olduqu üçün çox vahtı dərs keçmirlər.Amma ehtyat hərbi hisələrdə belə şey ola bilməz,ən azı 3 aydan bir atış olur və çox ciddi olur.Özdə mən bildiyimə qörə gabaqlar qüllə çox verilirdi əskərə,amma sonra MN əmri çıxdı və azatdilar.PS çox şey hərbi his-in komandirinnən aslıdı...

Doğrudur düşmənlə üz-üzə olanlar . Bu isə lap təəcübləndirdi məni :think:

azik
партизан

Благодарил (а): 886 раз

#7 Сообщение azik » 05 май 2013, 01:47

SAPAND писал(а):
azik писал(а):Yəqinki bu hal cox vahtı düşmənnən üzbəüz olan hərbi hissələrdə olur,qənc taborlarda andicmədən qabaq 3 qülləatırlar və sonra postara paylaşırlar.Orda isə bütün qün döyuş novbəsində olduqu üçün çox vahtı dərs keçmirlər.Amma ehtyat hərbi hisələrdə belə şey ola bilməz,ən azı 3 aydan bir atış olur və çox ciddi olur.Özdə mən bildiyimə qörə gabaqlar qüllə çox verilirdi əskərə,amma sonra MN əmri çıxdı və azatdilar.PS çox şey hərbi his-in komandirinnən aslıdı...

Doğrudur düşmənlə üz-üzə olanlar . Bu isə lap təəcübləndirdi məni :think:
ehhhhhhhh, hələm bu nədi.bizdə çox şey tərsinədi...

Одиссей
партизан

Благодарил (а): 541 раз

#8 Сообщение Одиссей » 05 май 2013, 02:13

SAPAND писал(а):
Одиссей писал(а): Тялимин нёвляри вар. Хансы телимлерде?

Piyadaların poliqon təlimləri ... Düzü maraqlanmadım xırdalıqları ilə . Hər halda fərqi nə , 3 güllə ilə aftomat nəyə lazımdır .?
Bəziləri hətda postda olduqda belədə 3 güllə ilə kifayətlənməli olublar .
Полигон телими чох олур :) Егер о тактики телимдирсе, о заман дёюш гюллесине умумиййетле ехтиядж йохдур. Егер дёюш атышы иля тактики телимдирсе, командир патронун сайыны хедефлерин сайы гедер дя веря биляр. Бахыр телимин мегседине.

Йох, егер бу атыджылыг телиминин йекун нетиджелеридирсе, онда хамыйа ейни гедер сурсат верилмелидир ки, хал хесабы иля гийметлендирмек олсун.

Телимин мегседини дегиг билмек лазымдыр. Онда даха дегиг нетидже чыхармаг олар.
Высшее пресуществление войны - не нападать на врага, а разрушить его планы. (по мотивам Сун Цзы)

mirotvores70
партизан

Благодарил (а): 387 раз

#9 Сообщение mirotvores70 » 06 май 2013, 00:36

Mənim qoduxum da beynimi apardı ki, bizə ilk 3 güllə verib atdırdılar. Sonra postlarda olduq. Bəs deyirəm ay qoduz postda bə güllə atmaduz? Dişin ağardır ki "bir eşalon". Bə deyirəm bu hesabdan döyül? Deyir yox,o təlim atı.şıdır ,bu isə erməniyə atış. İndi gəl qan daa. filan qədər güllə atıb, amma yenə 3 dənədir ki 3 dənə
Ən böyük cihad,zalimin qarşısına cıxıb"sən haqsızsan" deməkdir. Hz.Hüseyn
Прости меня Всевышний за каждый глоток воздуха, которым я дышал, забыв о тебе.

SAPAND
партизан

#10 Сообщение SAPAND » 06 май 2013, 19:14

Одиссей писал(а): Полигон телими чох олур :) Егер о тактики телимдирсе, о заман дёюш гюллесине умумиййетле ехтиядж йохдур. Егер дёюш атышы иля тактики телимдирсе, командир патронун сайыны хедефлерин сайы гедер дя веря биляр. Бахыр телимин мегседине.

Йох, егер бу атыджылыг телиминин йекун нетиджелеридирсе, онда хамыйа ейни гедер сурсат верилмелидир ки, хал хесабы иля гийметлендирмек олсун.

Телимин мегседини дегиг билмек лазымдыр. Онда даха дегиг нетидже чыхармаг олар.

Bizə "O" vaxtlar 2 maqazin verirdilər strelbişde . Birincidə 3 patron ( mişenə atmaq üçün ) , ikincidə isə 30 patron(для бегущых мишен ,огонь короткими очередями ) .

Ответить

Вернуться в «Hərbi sahədəki digər xəbər və yeniliklər»